Galavečer slovenka roka 2013

Posted on Posted in Monitoring médií

SLOVENKA / 25.5.2013 Výpravný galaprogram, vysielaný z historickej budovy Slovenského národného divadla v priamom prenose na Jednotke RTVS, zavŕšil piaty ročník ankety Slovenka roka. Už od začiatku má záštitu nad týmto podujatím prvá dáma SR Silvia Gašparovičová, ktorú sprevádzal jej manžel ‑ prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

Galavečer moderoval herec Maroš Kramár, ktorý mal pred výnimočnými ženami v hľadisku možno o niečo väčšiu trému ako zvyčajne. Pod taktovkou režiséra Tomáša Eibnera mohli diváci vidieť najprofesionálnejšiu scénu, aká v rámci Európy môže byť, špeciálne efekty, 3D grafiku a vystúpenia skvelých hostí.

Nominantky všetkých kategórií uvádzala moderátorka Vera Wisterová, stojaca pred divadlom. Každá z nominovaných si vyslúžila potlesk. “Až dnes večer som si uvedomila, medzi akými úžasnými ženami som sa ocitla. Je to pre mňa veľká česť,” vyjadrila sa pri preberaní svojho ocenenia dvojnásobná olympijská medailistka, víťazka kategórie Šport, strelkyňa Zuzana Štefečeková.

SAMY BY TO NEDOKÁZALI

Už fakt, že niekto si všimol ich prácu a navrhol na prestížne ocenenie, brali nominované ženy ako vyznamenanie. Vážia si možnosť dostať sa do spoločnosti ďalších výnimočných a úspešných žien. Väčšina sa priznala, že počas tých niekoľkých týždňov, keď “bojovali” o hlasy čitateľov Slovenky, rozhlasových poslucháčov a televíznych divákov, zistili, že im fandí mnoho priateľov, bývalých spolužiakov, žiakov, kolegov… Víťazstvo vo svojej kategórii bolo čerešničkou na torte, ktorú každá priala aj tým ostatným. Ako moderátorka Adela Banášová, ktorá sa takmer ospravedlňovala našej kolegyni Alenke Čisárikovej, nominovanej tiež v kategórii Médiá a komunikácia, že zvíťazila, lebo ju ľudia predsa len viac poznajú z rozhlasu a televízie… A poďakovala aj ďalšej nominantke Tamare Cho, šéfke Telerána Markízy, za to, že stála na začiatku jej televíznej kariéry… Úspešné profesionálky s pokorou ďakovali ‑ svojim učiteľom, kolegom, rodičom, manželom i deťom. Každá sa vypracovala tam, kde je, vlastným úsilím, ale bez ľudí, ktorí pri nich stáli a stoja, by sa im to nepodarilo.

OCENENIE AKO ZÁVÄZOK

Víťazka každej kategórie si z javiska odnášala bronzovú sošku Slovenka roka od sochárky Jany Brisudovej a briliantový šperk od spoločnosti Diamonds International Corporation.

Osobitnej cene týždenníka Slovenka sa tešila Zuzana Liová. “Slovenka vždy podporovala mladé talenty,” vyslovila sa šéfredaktorka Mária Miková pri jej odovzdávaní mladej scenáristke a režisérke, ktorej film Dom získal mnoho ocenení na festivaloch u nás i v zahraničí.

Absolútnou víťazkou sa stala a titul Slovenka roka 2013 získala Eliška Kubíková, prednostka Anatomického ústavu a študijná prodekanka Lekárskej fakulty Univerzity Komenského. S dojatím ďakovala za túto poctu, ktorú jej bude pripomínať briliantový náhrdelník s náušnicami, ale súčasne ju chápe ako záväzok. Svoje klinické skúsenosti, ktoré získala ako chirurgička, chce odovzdávať svojim študentom a vychovávať z nich nielen múdrych, ale aj empatických lekárov.

***

Víťazky kategórií v ankete Slovenka roka 2013

Zdravotníctvo: Eliška Kubíková, prednostka Anatomického ústavu a študijná prodekanka Lekárskej fakulty UK

Umenie a kultúra: Ivett Axamitová, sochárka

Biznis a manažment: Andrea Cisárová, riaditeľka Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže

Charita: Soňa Holúbková, psychologička

Veda a výskum: Tatiana Štefanovičová, archeologička

Vzdelávanie a podpora mladých talentov: Anna Zuzana Dubničková, profesorka z Katedry teoretickej fyziky, matematiky a informatiky UK

Šport: Zuzana Štefečeková, strelkyňa, dvojnásobná držiteľka striebornej olympijskej medaily

Médiá a komunikácia: Adela Banášová, moderátorka

Absolútna víťazka ‑ Slovenka roka 2013: Eliška Kubíková Cena týždenníka Slovenka: Zuzana Liová.

Cenu Slovenky odovzdala šéfredaktorka Mária Miková Zuzane Liovej, sochárka Jana Brisudová jej venovala svoje dielo.

Pridaj komentár